Návrh na parlamentnú stráž v pléne: TOTO má byť jej úlohou!

Dátum:

Rokovanie v parlamente sa veľmi často mení na cirkus plný urážok, hádok a dokonca aj fyzických útokov poslancov. Dupanie po vlajke, chrstnutie vody do tváre kolegovi či používanie píšťalky počas prejavu poslanca sa stali súčasťou mnohých rokovaní. Predseda parlamentu je vo väčšine prípadov napokon nútený schôdzu prerušiť. Koalícia tak dospela k nečakanému riešeniu!

Poslanci NR SR sa budú čoskoro zaoberať návrhom na zriadenie parlamentnej stráže. Boris Kollár ako predseda parlamentu môže napomenúť alebo vykázať kolegu zo sály, ak porušuje poriadok. Ak tak však nespraví, nikto ho nemôže donútiť odísť z miestnosti. Podľa aktuálnych zákonov do rokovacej sály nesmie vstúpiť ani polícia.

Parlamentná stráž by preto mala vyriešiť excesy v rokovacej sále. Ak bude poslanec vykázaný z rokovania a neposlúchne, členovia stráže ho vyprevadia aj s použitím násilia, ak to bude nutné. „Keď niekto nechce poslúchať, mali by sme mať ako Národná rada SR také nástroje, že bude donútený poslúchať,“ uviedol Juraj Šeliga pre TV Markíza, pričom navrhuje aj vysoké pokuty za porušenie poriadku v rokovacej sále. Taktiež doplnil, že by nešlo o ozbrojených policajtov, keďže práve táto predstava sa nepáči mnohým jeho kolegom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/NR SR, Miroslav Žiak, Igor Matovic, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Nádherná nevesta: Krásna exfarmárka povedala svoje životné áno!

Reality šou Farma už onedlho odštartuje neuveriteľnú štrnástu sériu,...

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...