Zdravotníci si počas prvej a druhej vlny prešli hotovým peklom. Dlhé hodiny v ochranných oblekoch, nadčasy i fyzická a psychická vyčerpanosť sa stali súčasťou ich životov na obdobie niekoľkých mesiacov. O to viac je prekvapujúce, že sa jeden z lekárov rozhodol vyzvať politikov k okamžitým zmenám.

Názory a samotné odporúčania sa medzi odborníkmi výrazne líšia, pričom sa do pozornosti dostávajú vyjadrenia lekárov, ktorí v prichádzajúcej tretej vlne nevidia až takú hrozbu. Jedným z nich je Slavomír Šuch, ktorý je lekárom na internej JIS-ke a urgentného príjmu v nemocniciach Čadca a Trstená. Taktiež je súčasťou oddelenia urgentného príjmu v Martine.

Skúsený doktor zanechal na sociálnej sieti výzvu pre štátnych úradníkov. ,,Uvoľnite, prosím, všetky opatrenia na úroveň dobrovoľného používania R-O-R podľa vlastného uváženia. Prestaňte ľudí primitívnymi, prvoplánovými manipulatívnymi technikami nútiť do očkovania, dosahujete opačný efekt. Testujte len ľudí s príznakmi COVID-19, a to v zdravotníckych zariadeniach,“ napísal.

Šuch je taktiež presvedčený, že kontroly na hraniciach pri aktuálnych počtoch nakazených sú neopodstatnené, pričom ekaranténa by mala byť dobrovoľná a slúžiť iba občanom v riziku. Podľa jeho slov je taktiež existencia krízového štábu a pandemickej komisie nadbytočná. ,,Dôverujme prirodzenému pudu sebazáchovy a zdravému úsudku nás všetkých,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Slavomir Such  |  Foto: FB/Slavomír Such, Úrad vlády SR