Posledná parlamentná schôdza sa zo začiatku viedla v pokojnej atmosfére až do momentu, kým neprišlo na rad schválenie obrannej dohody s USA. Z rečníckeho pultu sa stalo pódium na bizarné konania politikov, ktorí neváhali kričať, fyzicky útočiť a urážať kolegov.

Cirkus! Tak by sme mohli nazvať nedávne dianie na parlamentnej pôde, pričom kameňom úrazu sa stala obranná dohoda medzi Slovenskom a USA. Krik, urážky, polievanie ukrajinskej vlajky vodou i fyzické napadnutia sa stali súčasťou rokovaní. Bizarné divadlo videli aj vlády susedných krajín, v dôsledku čoho žiada Veľvyslanectvo Ukrajiny ospravedlnenie za dehonestujúce správanie sa s ich štátnou vlajkou.

V pléne chcel vystúpiť aj generálny prokurátor, ktorý sa mienil vyjadriť k obrannej dohode, no poslanci mu to neumožnili. Napokon jeho prejav prečítal podpredseda parlamentu Juraj Blanár. Maroš Žilinka prostredníctvom poslanca upozornil politikov, že Slovensko už má skúsenosti s pobytom cudzích vojsk na našom území, pričom argumentoval okupáciou Československa v roku 1968, keď sa v našej krajine nachádzali vojská Varšavskej zmluvy. V závere prejavu však vyslovil svoj nesúhlas s touto dohodou.

Na sprostredkovaný názor generálneho prokurátora okamžite zareagoval minister obrany Jaroslav Naď, ktorý tvrdo obhajuje obrannú dohodu s USA. Dospel k jedinému názoru. ,,Maroš Žilinka odštartoval svoju prezidentskú kampaň, je nám to všetkým jasné. Už nie je nezávislým prokurátorom, rozhodol sa ísť do politiky,“ vyhlásil na tlačovej konferencií, a zároveň uviedol, že v jeho prejave bolo veľa neprávd a zavádzania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/SME  |  Foto: YT/Aktuality.sk, FB/Jaroslav Naď-minister obrany, OĽaNO