Cieľovú skupinu seniorov úspešne vyhľadávajú šikovní podvodníci, ktorí sa neštítia týchto dôverčivcov oklamať všemožnými spôsobmi. Zdanlivo pravdivý telefonát z Krízového centra Covid takmer presvedčil naivnú dôchodkyňu zaplatiť 8 000 € za injekciu pre jej dcéru, ktorá práve údajne ležala v nemocnici na umelej pľúcnej ventilácií.

Nechutný podvod spáchaný na 77-ročnej žene z okresu Lučenec sa môže prihodiť komukoľvek. Tí, ktorí momentálne prežívajú strach o rodinných príslušníkov v nemocniciach, sú najnovšie podvodníkmi vyhľadávanou cieľovou skupinou. Ako uviedla polícia, dôchodkyni len nedávno zatelefonoval muž, ktorý sa vydával za zamestnanca Krízového centra Covid a žiadal od nej 8 000 €. To mala byť suma za injekciu pre jej dcéru, ktorá leží na pľúcnej ventilácii pre ochorenie Covid-19.

Keďže dôverčivá žena nemala doma dostatočnú hotovosť, páchateľ jej zabezpečil taxík do banky s tým, že hotovosť by u nej doma následne prevezal kolega. Mobilnými hovormi ju sprevádzal aj počas cesty na pobočku. Šťastena sa stranu dôchodkyne naklonila potom, čo jej dcéra zatelefonovala a nasmerovala ju na najbližšiu policajnú stanicu.

Za tento bzvlášť závažný čin podvodu spáchaný v štádiu pokusu hrozí páchateľom 10 až 15 ročný trest. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie, no hrozba nových klamlivých telefónov je naďalej aktuálna. „Konanie páchateľov, kedy sa pokúsili podviesť dôchodcov, sme zaznamenali vo viacerých okresoch nášho kraja,“ informuje polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Polícia Slovenskej republiky | Foto: needpix.com