Po sobotňajšom plošnom testovaní na koronavírus predstúpil Igor Matovič pred občanov a vyjadril spokojnosť s výsledkami ako aj s doterajšou účasťou verejnosti. Ako napokon dodal, je možné, že sa mnohí Slováci vyhnú druhému kolu plošného testovania.

Plošné testovanie Slovenska odštartovalo v sobotu v raňajších hodinách pod názvom Spoločná zodpovednosť. Podľa doterajších slov premiéra prišlo len doobeda niečo cez 800-tisíc občanov, z ktorých sa podarilo zachytiť takmer 8-tisíc pozitívnych, čo je 1 % z testovaných. Igor Matovič zároveň poslal štipľavý odkaz prezidentke Čaputovej, ktorá nesúhlasila s trestaním v podobe obmedzenia pohybu pre neotestovaných.

Predseda vlády okrem iného zverejnil aj prvé slová po testovaní, a zároveň vyjadril spokojnosť s priebehom ako aj účasťou na celonárodnej akcií. „Palec hore pre celé Slovensko, pre všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili testovania. Veľké ďakujem za všetkých ľudí. Robíme obrovskú vec pre Slovensko,“ uviedol pre TA3. Ľuďom s negatívnymi výsledkami odkázal, aby boli naďalej obozretní a dodržiavali pravidlá, kým pozitívnych vyzval k domácej karanténe.

V rámci tlačovej besedy tiež prekvapivo predstavil nový plán, v ktorom sa môže mnoho Slovákov druhému kolu testovania vyhnúť! „Môže sa stať, že v niektorých okresoch bude pozitivita taká nízka, že by teoreticky nemuselo mať zmysel druhé pretestovanie, ale zatiaľ to berme tak, že všade druhé kolo bude a teoreticky z toho vypadne niekoľko okresov s extrémne dobrými číslami,“ upresnil. Niektoré okresy s výbornými výsledkami sa tak možno ďalšieho testovania nezúčastnia. Všetko však ukážu najbližšie dni.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Facebook/Igor Matovic, YouTube/SME