Daňová kauza KTAG spojená s Andrejom Kiskom začala ešte v roku 2015, pričom bývalý politik skončil aj na výsluchu NAKA v Košiciach. Podľa jeho slov išlo iba o pomstu zo strany Roberta Fica, no obvinenia na adresu exprezidenta sú vážne, v dôsledku čoho do prípadu najnovšie zasiahla slovenská prokuratúra.

Andrej Kiska momentálne čelí vážnym obvineniam, keďže je spojený s trestným činom pri zaúčtovaní jeho prezidentskej kampane vtedajšej firme KTAG, ktorá si ich následne chcela zohľadniť v odpočte DPH. Bývalý šéf strany Za ľudí musel začiatkom decembra 2019 vysvetľovať vyšetrovateľom NAKA detaily celého procesu dokladovania a odpočtu DPH, kedy mal po boku svojho advokáta Daniela Lipšica.

Prokuratúra vyhlásila, že išlo o neoprávnené uplatnenie nároku na vrátenie nadmerného odpočtu zo strany spoločnosťou KTAG, s.r.o. v Poprade za jún a november 2013 a apríl 2014. Malo ísť o celkovú sumu vo výške 155 184,40 eur. V posledných mesiacoch bola celá kauza akoby presunutá do úzadia a zdalo sa, že vyšetrovanie sa dostane do patovej situácie.

Opak je však pravdou, keďže prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal 12. apríla obžalobu na obvineného Eduarda Kuškovského a Andreja Kisku za pokračovací zločin daňového podvodu. Celý prípad sa tak dostane na súd po siedmich rokoch vyšetrovania, pričom polícia mala opakovane meniť vyšetrovateľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Prokuratúra SR  |  Foto: YT/Andrej Kiska