Smutný príbeh Ninky († 6) sa odohral už pred piatimi rokmi, keď malé dievčatko zomrelo na následky dehydratácie v nemocnici v Trenčíne. Teraz došlo k nečakanej dohre, ktorú zrejme rodičia nečakali…

Pred piatimi rokmi prišli manželia Chuchelovci do nemocnice v Trenčíne s tým, že ich malá Ninka trpí črevnou virózou. Jej stav sa však napriek hospitalizácii zhoršil a dievčatko začalo byť výrazne dehydrované. Mama Danka si dodnes spomína na obrovskú chrastu na jazyku svojej dcérky, ako aj na popraskané pery. Napriek upozorneniam adresovaným lekárom jej nebola venovaná dostatočná pozornosť a Ninka napokon zomrela.

Hoci prešlo od prípadu už päť rokov, až teraz sa rodičia dozvedeli šokujúcu správu. V nedoriešenom prípade došlo k nečakanému posunu a Generálna prokuratúra rozhodla, že polícia smrť Ninky znova prešetrí. Hovorkyňa krajskej polície Elena Antalová pre Nový Čas potvrdila, že došlo k zásadnej zmene: “Policajný vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vzniesol obvinenie dvom lekárkam z prečinu usmrtenia,“ uvádza s tým, že obvinené lekárky mali porušiť povinnosti, ktoré im zo zamestnania vyplývali a zanedbali starostlivosť o hospitalizovanú maloletú pacientku. V prípade dokázania viny im hrozí 2 až 5 rokov za mrežami.

Napriek novým skutočnostiam sú reakcie obidvoch lekárok poriadne odmerané: “Nemám sa k čomu ešte vyjadriť, mám prácu,” znelo stanovisko jednej, kým druhá poslala odkaz cez nemocnicu: “Vzhľadom na skutočnosť, že FN TN nedisponuje a nebola oboznámená s obsahom uznesení o vznesení obvinenia, nebudeme sa k tejto otázke vyjadrovať“. Otec dievčatka Ľubomír má však v celej veci jasno: “Urobili niekoľko osudových chýb, aj keď sme ich prosili, aby jej dali viac infúzií alebo aby jej dali antibiotiká. Ninku vôbec nemonitorovali, neskoro jej podali antibiotiká a bola dehydrovaná,“ dodáva s plačom. Rovnako zdrvená je aj mama, ktorá je síce rada, že sa možno dočkajú po rokoch spravodlivosti, no zároveň ju mrzí, že sa smrti ich dcérky Ninky dalo zabrániť. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Malá Ninka odišla z tohoto sveta kvôli chybe lekárok

Zdroj: cas.sk | Foto: TV Markíza