Po takmer ročnom väzení sa exšéf polície Tibor Gašpar dostal na slobodu vďaka rozhodnutiu Najvyššieho súdu. K jeho prepusteniu sa už vyjadril bývalý politik Robert Kaliňák a najnovšie zareagoval aj šéf smerákov Robert Fico, ktorý prišiel s odvážnou ponukou.

Bývalý policajný prezident bol zadržaný v rámci akcie Očistec, ktorá sa stala jednou z najsledovanejších káuz na Slovensku. Aj napriek tomu, že Tibor Gašpar bol 4. novembra prepustený, stále je stíhaný na slobode a čelí vážnym obvineniam. Podľa jeho slov sa však plánuje plnohodnotne brániť a preukázať svoju nevinu.

Prepustenie Gašpara potešilo aj exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý však upozornil, že rok strávený za mrežami mu už nikto nevráti. Zároveň je presvedčený, že obvinenia vznikli iba na základe výpovedí kajúcnikov. Rovnakého názoru je aj Robert Fico, ktorý vyhlásil, že exšéf polície sa stal obeťou Igora Matoviča a Daniela Lipšica. Práve títo dvaja muži majú mať jediný cieľ, a to kriminalizovať predstaviteľov strany Smer-SD.

Trojnásobný expremiér sa preto rozhodol oznámiť obvinenému mužovi, že je v jeho strane viac ako vítaný. ,,Ja som nemal možnosť hovoriť s Tiborom Gašparom a chápem, že asi ani nemá chuť s niekým hovoriť, ale poviem to verejne. Ja pozývam Tibora Gašpara do politiky. Je to človek, ktorý má čo povedať do veci, ktoré sa momentálne dejú,“ uviedol Fico, a taktiež vyzval aj Kaliňáka, aby sa vrátil do vrcholovej politiky. Nebolo to však tak dávno, čo bývalý politik v diskusnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že v budúcnosti nemá v pláne kandidovať do parlamentu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/Aktuality.sk, FB/Robert Fico