Vojnový konflikt na Ukrajine pokračuje a po nedávnom útoku na Charkov bol zaznamenaný 64-kilometrový ruský armádny konvoj neďaleko Kyjeva. Putin pre zastavenie bojov požaduje ako podmienku uznanie ruskej zvrchovanosti nad Krymom a demilitarizáciu Ukrajiny. 

Boje na Ukrajine neutíchajú a svetom otriasol aj útok na Charkov, čo mnohí považujú za vojnový zločin. Ukrajina sa však nepoddáva a do obrany zapája aj obyvateľstvo, ktoré bolo priamo ministerstvom vyzvané na výrobu domácich Molotových koktajlov.

Ukrajinský prezident Zelenskyj žiada EÚ o prijatie krajiny medzi členské štáty, pričom túto myšlienku podporila verejne na sociálnej sieti aj Zuzana Čaputová. Ukrajinské ministerstvo obrany zároveň ponúka svojim vojakom odmenu 3 000 eur, kým nečakanú ponuku dalo aj ruským vojskám.

Na Twitteri uviedol minister Olexej Reznikov, že ruskí vojaci bojujúci na Ukrajine dostanú plnú amnestiu a finančnú kompenzáciu vo výške 41-tisíc eur, ak sa dobrovoľne vzdajú boja a odídu. “Tí z vás, ktorí sa nechcú stať vrahmi alebo prísť o život, môžu byť zachránení… Garantujeme vám plnú amnestiu a peňažnú odmenu, ak dobrovoľne zložíte zbrane,” uviedol. Taktiež varoval ostatných, ktorí ponuku odmietnu a budú pokračovať v okupácií, že ich nečaká zľutovanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  Twitter/Oleksii Reznikov│ Foto: Twitter, YT/Daily Mail