Svet športu sa zahalil do smútku po nečakanej správe. Navždy nás totiž opustil až trojnásobný olympijský víťaz v biatlone, ktorý zomrel vo veku 49 rokov. Príčina jeho smrti doposiaľ nie je známa.

Športový svet prišiel o ďalšieho významného športovca, ktorý nečakane zomrel. Vo veku 49 rokov nás opustil trojnásobný olympijský víťaz Halvard Hanevold, pričom príčina jeho náhlej smrti v relatívne mladom veku nie je doposiaľ známa.

O Hanevoldovej smrti informovala médiá jeho najbližšia rodina. Na tragédiu už zareagoval aj prezident Nórskej lyžiarskej asociácie. “S obrovským smútkom sme prijali správy o Halvardovej smrti. Bude nám strašne chýbať. Stratili sme obrovskú hviezdu. Naše myšlienky sú s jeho rodinou,” uviedol podľa informácii portálu En24.

Niekoľkonásobný šampión v biatlone mal za sebou až deväť sezón v Svetovom pohári, v Nagane si vybojoval striebro, v Turíne striebro a bronz. Na majstrovstvách získal spolu 16 medailí, pričom svoju kariéru ukončil po sezóne 2009 až 2010. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: en24.news │ Foto: Twitter, Pixabay