24. mája zarmútila celé Slovensko nečakaná správa o úmrtí obľúbeného umelca Daniela Heribana, ktorý zomrel vo svojom dome v Svätom Juri. 43-ročný herec skonal v dôsledku problémov so srdcom, pričom dnes už poznáme výsledky pitvy.

Nenahraditeľný Ďuro Brmbalík zo seriálu Horná Dolná, ktorý bol nielen milujúcim otcom a manželom, ale aj vášnivým hudobníkom, zomrel vo veku 43 rokov. Ako uvádza denník SME, Heribanovo telo bolo na pitve, pričom príčinou úmrtia mala byť akútna disekcia aorty. V tomto prípade ide o natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela, ktorá vychádza z ľavej komory srdca a prenáša krv do všetkých častí tela.

Rešpektovaný umelec skonal len deň predtým, ako mal odpremiérovať nový film Muž, ktorý stál v ceste v pražskej Lucerne, kde ho už čakali hrdí rodičia. Daniel sa mal pritom v posledných dňoch sťažovať na bolesti chrbtice, a taktiež v dôsledku problémov navštívil urgent, odkiaľ ho však deň pred smrťou poslali domov.

Ako pre SME uviedla Monika Hudecová, hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, momenátlne neevidujú žiadne podanie v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou poskytovanou zosnulému. Dodala však, že úrad môže vykonať kontrolu aj na základe vlastného rozhodnutia, pričom podnet v súčastnosti analyzujú. Posledná rozlúčka s umelcom sa uskutoční v utorok 30. mája o 11. hodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SME, Čas.sk | Foto: TV Markíza, IG/danoheribanofficial