Filmový svet sa ponoril do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala informácia o úmrtí obľúbeného herca Williama Hurta. 71-ročný umelec skonal v nedeľu (13. marca) prirodzenou smrťou, pričom o jeho odchode na večný odpočinok informoval magazín The Hollywood Reporter.

13. marca skonal obľúbený americký herec William Hurt, ktorý by už o týždeň oslávil 72. narodeniny. Oscarový umelec zomrel vo svojom dome v Portlande a zanechal za sebou štyri deti. Cenu Akadémie filmových umení a vied získal za hlavnú úlohu v dráme Bozk pavúčej ženy (1985), kým nominácie mal aj za role vo filmoch Bohom zabudnuté deti, Vysielame správy a História násilia.

Obľúbený umelec sa objavil v desiatkach filmoch, pričom najmladšia generácia si ho pamätá predovšetkým zo snímok Neuveriteľný Hulk, Captain America: Občianska vojna, Avangers: Nekonečná vojna či Avangers: Endgame. Okrem Avangerov sa objavil aj v Jane Eyrovej, Robinovi Hoodovi, Zimnom príbehu či filme Milujem ťa na smrť. Okrem Williama dnes verejnosť zarmútilo aj úmrtie slovenského herca a politika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: The Hollywood Reporter | Video: YT