V Národním divadle v Prahe skončili umelci v slzách. Náhle a nečakane totiž zomrela vo veku 50 rokov ich talentovaná sólistka a vedúca baletu Opery ND. Za sebou zanechala 10-ročného syna Jurka, ktorý bude zrejme predaný do starostlivosti svojich babičiek.

Náhla a absolútne nečakaná smrť Evy Horákovej v pražskom Národním divadle zaskočila nielen najbližšiu rodinu, ale aj kolegov a fanúšikov. Tanečnica, dlhoročná sólistka a vedúca baletu Opery ND sa narodila v Bratislave a štyri roky pôsobila v našom SND. V roku 1992 prešla do Prahy a aj ako vedúca Opery naďalej tancovala menšie role.

Mamou sa stala až v 40-ke, keď sa jej narodil synček Jurko. Práve 10-ročný chlapec bol svedkom jej šokujúceho úmrtia: “Zlyhalo jej srdce. Odrazu. Doma. Jurko bol pri tom,” prezradila Blesku jej kolegyňa. V divadle už organizujú finančnú zbierku pre pozostalú rodinu. Synček sa podľa všetkého presťahuje k svojim babičkám, ktoré ale bývajú mimo Prahy.

Na svoju dlhoročnú kolegyňu teraz už len spomína aj jej niekdajší tanečný partner Pavel Knolle. “Pre mňa bola vždy inšpiratívna osobnosť, nenahraditeľný javiskový partner a totálne spoľahlivý profesijný bod. Zanechala hlbokú stopu, ktorú si budeme uchovávať,” uviedol pre Národní divadlo. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz, narodni-divadlo.cz │ Foto: Facebook/Národní divadlo,