Nečakaná smrť len 30-ročného športovca zasiahla svet MMA zápasenia. Odchod mladého talentu na druhý svet je o to šokujúcejší, že prišiel náhle po rutinnej operácií ramena. Lekári ale mali pri tomto zákroku odhaliť závažný problém v pľúcach.

Kubánec Kyle Reyes prišiel nečakane o život vo veku 30 rokov. Úspešný zápasník z MMA tímu Xtreme Couture v Las Vegas pritom patril k špičkám na domácej športovej scéne, hoci svoju premiéru dobojoval len v roku 2009. V roku 2014 vyzval na súboj UFC šampióna Alexandra Volkanovského a jeho úspechy na konte stále pribúdali.

Ako uviedol portál MMAfighting, Reyes mal prísť o život v pondelok po rutinnej operácií. Príčina smrti je nateraz nejasná, no je zrejmé, že komplikácie nastali po odoperovaní jeho bicepsu a ramena 27. augusta. Lekári mali športovcovi nájsť v pľúcach infekciu, ktorá spôsobila kolaps pravej časti pľúc, opuch mozgu v dôsledku poklesu kyslíka, ako aj horúčku.

Napokon skončil na pľúcnej ventilácií s podozreniami na nezvratné poškodenie mozgu. Jeho kolegovia a kamaráti sú z náhlej smrti športovca zdrvení a nechápu, čo sa mohlo stať. Pred operáciou totiž netrpel žiadnymi problémami a tento zvrat osudu si nedokážu vysvetliť. Po jeho smrti vyjadrili úprimnú sústrasť UFC zápasník Trevin Jones či Cody Stamann a Daniel Rodriguez. Nedávno šokovala aj smrť 33-ročného boxera a olympionika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mmafighting.com │ Foto: YT/Xclusive MMA 2