Známa britská obchodná sieť má v pláne zrušiť všetky obchody na Slovensku. 

[sociallocker]Známa spoločnosť Marks & Spencer plánuje zrušiť všetkých sedem obchodov na Slovensku. Sieť obchodov s oblečením a potravinami má svoje predajne vo viacerých nákupných centrách slovenských miest. Nakupujúci v Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Banskej Bystrici či v Nitre sa tak možno budú musieť rozlúčiť so svojím obľúbeným obchodom.

Dôvodom plánovaného zatvorenia obchodov sú dlhodobé straty. “Naša analýza ukázala, že pokračujúce straty a obmedzené možnosti rastu na trhu spôsobujú neudržateľnosť ďalšieho podnikania na Slovensku,” priniesol stanovisko generálneho riaditeľa spoločnosti Marks & Spencer pre Česko a Slovensko Jamesa Munsona portál SME. Spoločnosť začala návrh na zatvorenie predajní na Slovensku konzultovať so svojimi zamestancami.

Spoločnosť má na Slovensku sedem obchodov

Spoločnosť tiež uvažuje o zatvorení predajní na ďalších deviatich trhoch a to v Poľsku, Maďarsku, Estónsku, Francúzsku, Číne, Rumunsku, Litve, Holandsku a Belgicku. Celkovo tak uvažujú o zatvorení 53 obchodov na desiatich trhoch. Slovenskí nakupujúci budú môcť naďalej obchod navštíviť napríklad v susednej Českej republike, kde Marks & Spencer pre vyššiu ziskovosť zostáva. Na slovenský trh táto sieť obchodov vstúpila v roku 2007.

Zdroj: sme.sk | Foto: commons.wikimedia.org, sk.wikipedia.org
[/sociallocker]