Nečakaná zmena v opatreniach: Obchody v režime základ už od..!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva zaviedlo od 19. januára fungovanie podľa režimov základ, OTP, OP a OP+. Netrvalo však dlho a dochádza k uvoľneniu prísnych protipandemických opatrení.

Vláda odporučila hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi, aby oficiálne zrušil rozdelenie prevádzok na štyri režimy. Úrad verejného zdravotníctva sa rozhodol kompetentným vyhovieť a pred pár hodinami aktualizoval uvedenú vyhlášku. Všetky prevádzky maloobchodu tak budú od utorka (15. februára) otvorené v režime základ, čiže bez obmedzení.

Otváracie hodiny prevádzok sú aj po 22.00 hod., pričom doteraz tak fungovali iba vybrané obchody. Je však nutné upozorniť, že gastro sa stále nachádza v režime OP, niektoré v režime OP+ iba do 22.00 hod. OP+ sa taktiež rozšíri o ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 v priebehu posledných 180 dní a majú negatívny výsledok PCR alebo LAMP testu, pričom nie je starší ako 72 hodín.

Úrad verejného zdravotníctva zároveň upozorňuje, že je naďalej nutné dodržiavať opatrenia ako povinné nosenie respirátora či kapacitné obmedzenia predajne. Aj z tohto dôvodu malo dôjsť k uvoľneniu opatrení, keďže je to považované za akceptovateľné riziko.

Dáta k 9.2.2022

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, NCZI, YT/HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Nádherná nevesta: Krásna exfarmárka povedala svoje životné áno!

Reality šou Farma už onedlho odštartuje neuveriteľnú štrnástu sériu,...

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...