Zdá sa, že o manželoch Vinczeovcoch ešte veľa nevieme! Obaja sú sociálne cítiaci ľudia, ktorí pomáhajú aj bez kamier a veľkej pozornosti médií. Potvrdili to aj najnovším odhalením, o ktorom dlhé mesiace nikto netušil, pričom dvojica nepotrebovala uznanie či slová chvály.

Adela a Viktor Vinczeovci sa intenzívne zapájajú do rôznych charitatívnych podujatí. Moderátor Televíznych novín uprednostňuje cielenú pomoc, ako je hradenie liečby konkrétnym rodinám, ktoré sú v núdzi. Sympatická blondínka zase posiela peňažné dary vybraným osobám či organizáciám podľa jej uváženia.

Najnovšie sa ukázalo, že manželia prenajímajú byt žene, ktorá nemala kam ísť, pričom predáva pouličný časopis Nota bene. Platí iba za náklady súvisiace s bývaním, ako je elektrina či plyn. „V jednom rozhovore so Sandrou Tordovou z Nota bene som pochopila, že ak sa ľudia na hranici chudoby majú dostať von zo začarovaného kruhu, musia mať najprv pevné zázemie,“ uviedla hviezda relácie Chart Show pre cas.sk.

Rodáčka z Bratislavy vysvetlila, že mnohí predajcovia Nota bene pracujú, no peniaze im nestačia na slušné bývanie. Prenajímateľku bytu občas navštívia manželia s pracovníčkou z občianskeho združenia Proti prúdu, ktorý vydáva uvedený časopis. ,,Je to zaujímavé sociologické a ľudské poznanie pre nás s Vikim. Verím, že to je cesta, ako postupne dosiahnuť aspoň malú zmenu,“ dodala Adela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: TV Markíza, IG/viktorvincze, katkakincelovaphotography