Pred pár dňami bolo náhle prerušené rokovanie parlamentu, pričom Boris Kollár oznámil, že technický problém bol spôsobený kybernetickým útokom. Poslanci tak nemohli na svojich zariadeniach hlasovať o zákonoch. Do celej veci sa napokon zapojila aj polícia, kým vysvetlenie celého incidentu je viac ako bizarné.

Boris Kollár ako predseda parlamentu 27. októbra prerušil schôdzu s odôvodnením náhlej technickej chyby, ktorá mala byť odhalená ako kybernetický útok. Šéf strany Sme rodina oznámil, že v tejto veci bolo podané trestné oznámenie a polícia má vyšetriť, či išlo o nedbanlivosť alebo úmysel.

Neskôr sa ukázalo, že za problémom pri hlasovaní v parlamente mohli zle prepojené káble. Nebolo však jasné, či chybu spravil poslanec z koalície, prípadne opozície, až doteraz! Svoj omyl priznal Róbert Halák: ,,…bol som v miestnosti, kde sme rokovali. Otvoril som skrinku, kde boli nejaké veci, proste podvedome som videl odpojený kábel. Ja som nevidel, že je zastrčený. Vravím si: ,Ježiš, odpojený kábel…‘ a potom som si hovoril, tak asi to treba zapojiť, tak som to zapojil, aby to mohlo fungovať,“ vysvetlil poslanec za stranu OĽaNO pre plusku.sk.

Halák si vraj neuvedomil, že by mohol jedným zapojením kábla spôsobiť taký veľký problém pri rokovaní v parlamente. ,,Priznávam sa, že som to bol ja, ale neurobil som to naschvál, bolo to neúmyselné. Videl som, že kábel nie je zasunutý, tak som ho zasunul a zavrel skrinku,“ otvorene priznal politik, ktorého celá situácia veľmi mrzí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/SME, Denník N, FB/MUFUZA-oficiálna stránka