Premiér Igor Matovič spustil po tom, čo nechal pretestovať aj žiakov, vyučovanie na niektorých školách. Trnavská Súkromná biligválna škola, kam chodia aj jeho dcéry, však vydržala otvorená len jeden deň.

Igor Matovič sa rozhodol otestovať po dospelej populácií aj žiakov škôl, aby mohol v pondelok otvoriť opäť ich brány, ako plánoval. Počas testovania poskytla médiám rozhovor aj jeho manželka Pavlína, ktorá sa akcie zúčastnila. Deti sa s negatívnymi testami natešene rozbehli za svojimi spolužiakmi a kamarátmi.

Radosť v trnavskej Súkromnej bilingválnej škole Besst, ktorú začali opäť navštevovať aj Matovičove dcéry, však netrvala veľmi dlho. Keďže už v pondelok odhalili, že na druhom stupni je pozitívna učiteľka, skončili v karanténe aj ďalšie dve, ktoré sedeli vedľa nej. Po následnom otestovaní zborovne našli podľa slov riaditeľa Romana Hirnera ďalšie dva pozitívne prípady.

Ten pre Pravdu napokon potvrdil, že školu museli po jednom dni vyučovania zatvoriť: “Deti doma plakali, že už boli konečne v škole a zase majú byť doma,“ uviedol. Následne zachytili učiteľku s pozitívnym testom aj v škôlke. Učiteľky tak musia pristúpiť opäť k dištančnému vyučovaniu, až kým sa situácia nezlepší.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: YouTube/Igor Matovič