Smrť veľkého umelca Karla Gotta (†80) zasiahla celé Česko aj Slovensko. Hoci sa zdalo, že Božský Kája bol odhodlaný s chorobu bojovať až do konca, v posledných dňoch života sa rozhodol pre radikálny krok.

Česko aj Slovensko oplakáva smrť umelca, ktorý dokázal oslovovať davy fanúšikov celé desaťročia a milovali ho staršie aj mladé generácie. Aj keď sa už raz s rakovinou statočne popasoval, tentokrát sa mu stala osudnou. Maestra zasiahla pred vyše rokom, no on si smutné správy nechával pre seba a pokračoval v koncertovaní.

Oporou mu bola najmä rodina a manželka Ivana, ktorá ho pravidelne doprevádzala do Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe, kde mu vymieňali krv, a taktiež tu podstupoval náročnú liečbu. Fanúšikovia aj kolegovia sa tak domnievali, že bude bojovať s pomocou lekárov až do konca. Na povrch ale vyplávala nečakaná správa.

Gott sa totiž podľa informácii českého denníka Blesk rozhodol pre smrť dobrovoľne, svoju podpornú liečbu ukončil a v nemocnici sa už viac neukazoval. Spevácka legenda si ale užívala prítomnosť milovanej rodiny do posledného dychu, o čom svedčia aj Ivanine slová po jeho zarmucujúcej smrti. Z Gottovho odchodu na druhý svet sú zdrvení politici, umelci, známe osobnosti aj fanúšikovia, no predovšetkým Ivana s deťmi, ktorá sa rozhodla po tragickej udalosti vycestovať do zahraničia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Karel Gott