Hoci sa šéf Smeru Robert Fico dnes obúva do povinného očkovania, v minulosti jeho strana urobila rovnaký krok. Za jeho vlády dokonca rozhodol Ústavný súd o tom, že takéto nariadené očkovanie nie je protiústavné.

Robert Fico sa vo verejnom priestore vyjadruje negatívne o povinnom očkovaní a sám tvrdí, že sa očkovať nedal. „Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad a je už za všetkými čiarami protiústavnosti a ani by nefungovalo,“ uviedol pred časom šéf sociálno-demokratickej strany.

Nevedno, či si už nepamätá na rok 2007, no za jeho vlády schválil vtedajší minister zdravotníctva za Smer Ivan Valentovič rovnaký krok – „Zaviedli povinné očkovanie seniorov v domovoch sociálnych služieb proti chrípke a pneumokokovým invazívnym infekciám,“ uvádza Tech Sme. O tomto kroku existuje len niekoľko medializovaných správ, keďže vtedy nikto očkovanie nekritizoval.

V roku 2014, rovnako za vlády Smeru, Ústavný súd rozhodoval aj o možnej protiústavnosti nariadeného očkovania po tom, čo sa naň s touto otázkou obrátilo niekoľko subjektov. Ústavný súd po zvážení odborných stanovísk napokon rozhodol, že povinné očkovanie nie je protiústavné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tech.sme.sk │ Foto: FB/Robert Fico