Akoby nestačilo, že je dusno medzi koaličnými partnermi kvôli Sputniku a najnovšie aj kvôli Matovičovmu návrhu na zvýšenie DPH na 25 %, konflikt sa objavil aj medzi ďalšími poslancami. Známy člen Sme rodina tvrdí, že si ho fotia kvôli obezite.

Nový konflikt vznikol tentokrát medzi Patrickom Linhartom zo Sme rodina a Jarmilou Halgašovou zo SaS. Dvojka poslancov sa pochytila po tom, čo si politik natáčal na video a vysielal naživo rokovanie na utorkovom výbore, na ktorom sa preberala otázka petície Poľovníctvo má zmysel. Halgašová chcela natáčaniu zabrániť, no napokon bolo po hlasovaní umožnené aj naďalej. Linhart si stál za tým, že záznamy sú povolené a robia sa aj na iných výboroch.

Poslanec má tiež obrovské výhrady voči Halgašovej politike. “Poľovníci vysvetľujú poslankyni Halgašovej (SAS), ktorá sa snaží o ich likvidáciu, ktoré Lobistické Skupiny presne Halgašová zastupuje! To je iba čo sa týka poľovníctva! A čo potravinárstvo (cielená likvidácia zavedenia Potravinového Semaforu – pani Halgašová je bývalá riaditeľka P-otravinovej Komory Slovenska), likvidácia slovenskej pôdy (zákon 504, ktorý mal nahrávať veľkým oligarchom a likvidovať malých roľníkov), zákon 91, ktorý pani Halgašová prispôsobovala v spolupráci s SNS (pravou rukou Matečnej)… a je likvidačný pre potraviny… a môžem pokračovať,” rozohnil sa na sociálnej sieti.

Napokon Linhart hovorí o správaní sa poslancov, ktorých prirovnáva k pubertálnym deťom. Podľa jeho slov si ho totiž fotia kvôli jeho kurpulentnejšej postave! “Rád by som upozornil na nekorektné správanie pani Jarmily Halgašovej. Mojej kolegyne, čo sedí po ľavej strane a odsadla si o jednu stoličku ďalej. Poprosila o presadnutie. Poprosil by som, aby s pracovníkmi ministerstva pôdohospodárstva, aby som bol presný s pánom Remžom, sa tu nehrali na trinásťročné deti, nefotili mňa a moju obezitu,“ sťažuje sa. Pre Ereport však Halgašová označila tvrdenia poslanca za “úplne nezmysly” a odmieta aj výroky o lobovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Halgašová a Linhart

Zdroj: ereport.sk, FB/Patrick Linhart poslanec │ Foto: FB/Jarmila Halgašová – Kvalitné potraviny zo slovenských polí