Nečakaný krok Matoviča: Prosba na Slovákov kvôli dušičkám!

Dátum:

Vlani stáli stovky ľudí v rade v nepriaznivom počasí na antigénne testovanie, a zároveň bol vydaný zákaz vychádzania. Nikto z nás si takto rozhodne nepredstavoval Sviatok všetkých svätých, pričom by sa scenár z minulého roka nemal opakovať. K tejto téme sa najnovšie vyjadril aj Igor Matovič.

Minister financií sa rozhodol vyzvať Slovákov, aby v týchto dňoch nepodceňovali situáciu a správali sa zodpovedne. Blíži sa totiž Sviatok všetkých svätých, ktorý sa datuje k 1. novembru a následne nadväzuje na deň Spomienky na všetkých zosnulých, ktorý poznáme ako “Dušičky“.

Tisícky ľudí tak budú cestovať na cintoríny, kde odpočívajú ich milovaní zosnulí. Môže tak dôjsť k zhoršujúcej sa epidemiologickej situácií, ktorá už teraz naberá na obrátkach. Počtom pozitívnych osôb dobiehame Rumunsko a čoskoro aj Lotyšsko, pričom obom krajinám kolabujú nemocnice.

Igor Matovič sa z tohto dôvodu rozhodol poprosiť našincov, aby necestovali. ,,Viem, že navštíviť zosnulých a rodiny je naša pekná tradícia, ale rozbehnúť sa v tieto dni po Slovensku nám všetkým určite nepomôže. Ak chcete svojim dielom pomôcť sestričkám a lekárom na covid oddeleniach, veľmi im pomôžete tým, že návštevy hrobov si odložíte na neskôr, keď to bude bezpečné. Dík, že vám na zdraví a životoch aj cudzích ľudí záleží,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, ourworldindata.org, YT/Slovenske pohrebnictvo

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...