Nikto by si pred rokom nepomyslel, že spoločnosť bude rozdelená na očkovaných a tých, čo vakcináciu odmietajú. Rozdielne názory na túto tému už spôsobili konflikty v nejednej rodine, medzi priateľmi i kolegami. Olej do ohňa ešte viac prilial Roman Mikulec, ktorý chce siahnuť na volebné právo občanov.

Slováci pravidelne demonštrujú proti opatreniam a rozdeleniu spoločnosti kvôli očkovaniu. Zdá sa, že situácia bude ešte napätejšia, keďže aktuálne na povrch vyplával návrh kontroverznej novely z dielne ministerstva vnútra o volebnom zákone. Ide totiž o možnosť obmedzenia volebného práva z dôvodu ochrany verejného zdravia.

Strana SaS chce o novele zákona diskutovať a nájsť možnosti, ako by mohli voliť aj občania v karanténe či nezaočkovaní. Smeráci sú presvedčení, že Roman Mikulec ,,by rád ovládal aj všetkých voličov.“ Návrh odmieta aj Pellegriniho strana. ,,Siahať na volebné právo jednotlivca je neprípustné. Povinnosťou vlády je postarať sa o to, aby volebné právo každého občana bolo zabezpečené aj počas pandémie,“ uviedol Hlas-SD na sociálnej sieti.

Tvrdou kritikou nešetril ani poslanec Peter Pčolinský z koaličnej strany Sme rodina. Podľa jeho slov chce uvedená novela zákona vylúčiť z volieb všetkých, ktorí nie sú zaočkovaní, v dôsledku čoho vyzýva Mikulca na odstúpenie. Rezort vnútra sa bráni vyhlásením, že sa nemenia pravidlá, ak ide o prekážky vo výkone volebného práva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, ereport.sk  |  Foto: YT/OĽaNO, depositphotos.com, FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR