V posledných rokoch sa zdá, že pozícia policajného prezidenta je prekliata. Slovensko má totiž ďalšieho šéfa Policajného zboru, ktorý je rozhodnutý spraviť radikálne zmeny. Jeho prvý krok však prekvapil kolegov i širokú verejnosť.

Pre mnohých policajtov by bolo cťou stať sa policajným prezidentom, no táto funkcia so sebou sprevádza nemalé úskalia. Zadržaný Tibor Gašpar, zosnulý Milan LučanskýPeter Kovařík, ktorý požiadal o uvoľnenie zo služby, potvrdzujú náročnosť a komplikovanosť tejto práce.

Nový šéf policajného zboru Štefan Hamran však nehádže flintu do žita, pričom začal svoje pôsobenie vo funkcií nečakaným krokom. Stretol sa totiž s rodičmi zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. ,,Stretli sme sa v reštaurácií. V mene Policajného zboru som sa im ospravedlnil za zlyhanie, ktoré ich stálo takú obeť. Prišli o syna a dcéru. Bohužiaľ, Ján Kuciak sa obrátil s dôverou na políciu, aby mu poskytla ochranu vtedy, keď sa cítil byť ohrozený. Pomoc mu poskytnutá nebola a tento novinár bol zavraždený,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Podľa slov policajného prezidenta mu bude trvať niekoľko týždňov, aby sa úplne zorientoval vo svojom novom úrade. Taktiež naznačil, že plánuje isté zmeny a prebehnúť majú aj vážne rozhovory s policajnými viceprezidentmi. Jedným z jeho cieľov je totiž prinavrátiť dôveru v Policajný zbor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Polícia SR, YT/Denník N, HNtelevízia