Nečakaný krok nového policajného šéfa: Stretol sa s týmito ľuďmi!

Dátum:

V posledných rokoch sa zdá, že pozícia policajného prezidenta je prekliata. Slovensko má totiž ďalšieho šéfa Policajného zboru, ktorý je rozhodnutý spraviť radikálne zmeny. Jeho prvý krok však prekvapil kolegov i širokú verejnosť.

Pre mnohých policajtov by bolo cťou stať sa policajným prezidentom, no táto funkcia so sebou sprevádza nemalé úskalia. Zadržaný Tibor Gašpar, zosnulý Milan LučanskýPeter Kovařík, ktorý požiadal o uvoľnenie zo služby, potvrdzujú náročnosť a komplikovanosť tejto práce.

Nový šéf policajného zboru Štefan Hamran však nehádže flintu do žita, pričom začal svoje pôsobenie vo funkcií nečakaným krokom. Stretol sa totiž s rodičmi zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. ,,Stretli sme sa v reštaurácií. V mene Policajného zboru som sa im ospravedlnil za zlyhanie, ktoré ich stálo takú obeť. Prišli o syna a dcéru. Bohužiaľ, Ján Kuciak sa obrátil s dôverou na políciu, aby mu poskytla ochranu vtedy, keď sa cítil byť ohrozený. Pomoc mu poskytnutá nebola a tento novinár bol zavraždený,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Podľa slov policajného prezidenta mu bude trvať niekoľko týždňov, aby sa úplne zorientoval vo svojom novom úrade. Taktiež naznačil, že plánuje isté zmeny a prebehnúť majú aj vážne rozhovory s policajnými viceprezidentmi. Jedným z jeho cieľov je totiž prinavrátiť dôveru v Policajný zbor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Polícia SR, YT/Denník N, HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...