Nečakaný návrh Milana Krajniaka: Otvorme kostoly, aby nás Boh…!

Dátum:

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak poriadne prekvapil Slovákov svojím najnovším príspevkom na sociálnej sieti. Aj napriek tomu, že si bol vedomý citlivosti témy v prípade otvárania kostolov, predsa len prišiel s návrhom.

Otvorenie kostolov spôsobilo pred pár mesiacmi búrlivú diskusiu medzi ľuďmi, ktorí ostro kritizovali nariadenie, podľa ktorého mohli kňazi viesť bohoslužby. Slovákom sa nepáčilo, že sa nesmú stretávať so svojimi blízkymi kvôli možnej nákaze, no ohrozené skupiny dôchodcov na omšu bez testu chodiť mohli.

Po tvrdej kritike napokon došlo k uzatvoreniu božích stánkov, no Milan Krajniak háklivú tému opäť otvoril. Je totiž presvedčený, že v týchto ťažkých časoch sa mnohí našinci obracajú práve na vieru. Podľa jeho vyjadrení sa seniori v zariadeniach sociálnych služieb čoraz viac dožadujú duchovej služby.

Politik zároveň tvrdí, že nakazení klienti v zariadeniach, ktorí majú aj duchovnú pomoc, omnoho lepšie zvládajú priebeh ochorenia. ,,Verím, že práve v takejto situácií nám modlitba môže pomôcť. Čo keby sme dovolili ľuďom, aby sa mohli za presne vymedzených podmienok zúčastniť bohoslužieb a modlili sa za všetkých ľudí na Slovensku? Za veriacich aj neveriacich. Aby nás Boh, našich otcov a dedov, ochránil pred Covidom a zbavil nás Covidu čo najrýchlejšie. Verím, že by to pomohlo nám všetkým,“ navrhol na sociálnej sieti člen koaličnej strany Sme rodina.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Krajniak  |  Foto: FB/Milan Krajniak TV LUX, Rímskokatolícka cirkev, YT/DK, KTV Kežmarská televízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...