Pred pár týždňami sme vás informovali o výraznom raste cien elektriny a plynu. Konečne začínajú na zhoršujúcu sa situáciu na trhu upozorňovať aj politici, ktorí prichádzajú s rôznymi riešeniami. Jedným z nich je návrh ministra práce, ktorý však málokoho nadchne.

Už v roku 2022 má byť elektrina drahšia o 15 až 20 % a plyn má dokonca zdražieť o 30 %. Pre mnohé slovenské rodiny to je mimoriadne zlá správa, keďže budú musieť znova načrieť hlbšie do svojho vrecka. S nečakaným riešením prišiel minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, ktorý ho mal predstaviť aj na rokovaní s premiérom Eduardom Hegerom.

Ak však občania očakávali kompenzačné platby, opak je pravdou. ,,…na základe našej požiadavky na koaličnej rade je, aby podobne ako pri bankových úveroch v prípade, ak sa ľudia dostanú do problémov túto zimu a nebudú môcť hradiť tieto svoje záväzky, mohli si ich rozložiť na dlhší čas,“ oznámil Krajniak na tlačovej konferencií. Podľa ministra by sa týmto spôsobom dalo ,,zariadiť“, aby nikomu nevypli elektrinu alebo plyn.

S riešeniami chce prísť aj šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík, ktorý má dnes (30. septembra) dôležité stretnutie s plynármi. Novinárom však nechcel prezradiť žiadne detaily či konkrétne návrhy v súvislosti so zdražovaním energií, keďže to považoval za predčasné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay