Mnohí politici pri rokovaní vlády odporúčali, aby sa počas lockdownu zatvorili minimálne základné školy. Minister školstva Branislav Gröhling však tieto požiadavky odmietal a naďalej trval na tom, že sa žiaci budú vzdelávať prezenčnou formou. Epidemiologická situácia v krajine však dostihla aj jeho opatrenia.

Branislav Gröhling sa stal hosťom v diskusnej relácií Téma dňa na televízií TA3, kde sa prítomní venovali školstvu počas pandémie koronavírusu. Aj napriek tomu, že člen koaličnej strany SaS odmietal zatvoriť školy, k zmene predsa len dôjde.

Minister školstva však nechce rázne zasahovať do výučby. ,,Od pondelka sa preruší vyučovanie v rámci základných umeleckých škôl, centier voľného času, jazykových škôl, budú sa rušiť všetky mimoškolské aktivity a krúžky,“ oznámil.

Mnohých divákov však prekvapil ďalší oznam, ktorý si politik pripravil. Pôvodne totiž vianočné prázdniny začínajú 21. decembra a končia 7. januára budúceho roka. Gröhling vyhlásil, že školy zatvoria svoje brány už v piatok (17. decembra), pričom budú prázdniny pre školákov trvať až do 10. januára 2022.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, MŠVVaŠ, TA3