Celé Slovensko zasiahla mimoriadne smutná správa. V sobotu 10. novembra podvečer zomrela legenda domácej kinematografie, ktorá patrila k hviezdam slovenského filmu. Informáciu potvrdila tajomníčka Slovenského národného divadla, Izabela Pažíková, v ktorom bol významný umelec zamestnaný viac ako 24 rokov.

Slovenský herec Marián Geišberg († 64) pred pár hodinami nečakane zomrel. Pred dvoma týždňami sa dostala na verejnosť informácia, že vždy usmiaty umelec mal vážne zdravotné problémy s pľúcami. ,,Jednu časť pľúc mu zobrali. Marián na tom nie je psychicky najlepšie, liečba je dosť náročná. Napriek tomu to však na sebe nedáva poznať,“ uviedol vtedy zdroj z Mariánovho okolia pre plusku.sk. Zdravotný stav legendárneho herca bol však zrejme omnoho vážnejší, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Geišberg patril k ľuďom s výnimočným hereckým talentom, čoho dôkazom sú aj desiatky slovenských filmov či seriálov, v ktorých stvárňoval dramatické postavy. Jeho veľkou vášňou však bolo divadlo, pričom bol od roku 1992 členom Činohry Slovenského národného divadla. Marián mal však aj fantastický zmysel pre humor, vďaka čomu sa stal stabilným členom relácie Sedem. Diváci radi počúvali jeho historky či ironické poznámky, ktoré rád prezradil so šibalským úsmevom. Česť jeho pamiatke.

Marián Geišberg (*23.12.1953 – †10.11.2018)

Zdroj: kultura.pravda.sk, pluska.sk  |  Foto: Facebook, Pixabay