Košická kapela No Name, ktorá vznikla koncom leta 1996, má na svojom konte množstvo nezabudnuteľných hitov. Potom, ako bratia Timkovci spolu s ďalšími členmi predstavili skladbu “Žily”, sa na Slovensku stali doslova fenoménom. Po rokoch sa však s jednou z najúspešnejších domácich kapiel nečakane lúči zakladajúci člen!

Kapela No Name nikdy nemala núdzu o fanúšikov, pričom jej zakladajúcim členom bol okrem bratov Igora, Ivana a Romana Timkovcov aj gitarista Viliam Gutray. Potom, čo sa k nim na klávesoch pripojil Marián Čekovský, no následne ich opustil, si na tento post zasadol skvelý hudobník Zoli Sallai. Kapela fungovala dlhé roky v nezmenenej formácii, až kým sa k nim nepripojil aj najmladší z rodinného klanu, Dušan.

Po 22 rokoch však prichádza nečakaná zmena a ako uviedol samotný frontman kapely, No Name už na pódiách neuvidíte s pôvodným basákom. K uzatvoreniu tejto etapy vytvorili chalani spolu s animátorom Patrikom Paššom jedinečný videoklip ku skladbe “Všetko”, ktorý zasadil z Košíc priamo do vesmíru.

„Nakoľko sa s naším pôvodným basgitaristom Viliamom “pódiovo” lúčime, napadla nám práve takáto jedinečná forma ukončenia spolupráce a poďakovanie za spoločnú misiu. Prežili sme nádherné obdobie, k dnešnému dňu takmer 2000 živých koncertov. Predsa len, ak sa chcete poďakovať za celú tú dobu jednému zo spoluzakladateľov, pýta si to spôsob, ktorý nie je bežný. Vymazať si telefónne číslo dokáže každý,” uviedol Igor Timko.

Ako tiež dodáva, Vilo v rámci fungovania kapely opúšťa výhradne pozíciu basáka, no s kapelou sa chystá spolupracovať aj naďalej, sú to však aktivity a činnosti, ktoré sa netýkajú priamo koncertovania. Hudobný nástroj miesto ostrieľaného hudobníka do rúk chytí Martin Gašpar, ktorého si kapela prizvala na nedávno ukončenom akustickom turné.

Video: YouTube | Foto: Facebook/NO NAME :: hudobná skupina