Polícia momentálne vyšetruje dvojnásobnú vraždu, ku ktorej došlo 12. októbra vo večerných hodinách. Jedným z cieľov vyšetrovania je mapovanie vraha počas osudného dňa, no aj jeho prezentovanie sa na sociálnych sieťach v posledných mesiacoch. Zdá sa, že plány vraha boli ešte desivejšie!

Juraj Krajčík sa ešte v auguste fotil pred barom Tepláreň na Zámockej ulici, kde napokon o pár mesiacov neskôr zavraždil Juraja Vankuliča († 27) a Matúša Horvátha († 23). V poslednom období sa však pohyboval aj pred panelákom, kde žije premiér Eduard Heger so svojou rodinou. Aj na tomto mieste si spravil selfie so slovami: “eduardheger test a príprava“.

Mladík, ktorý mal extrémistické názory, mal dokonca po streľbe v hlavnom meste plánovať ďalšie vraždenie. ,,Chcel som zastreliť premiéra, no nepošťastilo sa mi zastihnúť jeho prichádzajúce auto,“ napísal po anglicky na sociálnej sieti 4chan. Podľa manifestu, ktorý zverejnil pred svojou samovraždou, chcel vraždiť rodiny s deťmi politikov, ktorí sa pohybujú bez ochranky.

Polícia sa momentálne nechce vyjadriť k prebiehajúcemu vyšetrovaniu, no zaistila pomerne veľa stôp, ktoré musí analyzovať. Viac prezradil štátny tajomník na ministerstve zahraničia a dnes už exposlanec za stranu OĽaNO Andrej Stančík. ,,Málokto vie, že v deň vraždy bol vrah pred jeho bytovkou, čakal tam naňho niekoľko hodín. Cieľom mal byť Heger,“ napísal na sociálnej sieti, pričom tieto informácie majú potvrdzovať záznamy z kamier.

Rovnakú teóriu má aj Igor Matovič, ktorý je presvedčený, že ,,prvoradým cieľom vraha zo Zámockej boli vládni politici a úplne prvým cieľom mal byť samotný premiér“. Je však záhadou, ako sa mohol nebezpečný muž dlhé hodiny pohybovať v blízkosti domova premiéra bez toho, aby ho polícia legitimovala. Podozrivé osoby v okolí bydliska ústavných činiteľov sú totiž kontrolované zo strany ochranky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, FB/Igor Matovic, Andrej Stančík  |  Foto: Twitter/NTMA0315, FB/Eduard Heger-predseda vlády SR