Prezidentské voľby, ktoré sa uskutočnia na jar 2019, sa už nezadržateľne blížia. Po tom, ako súčasná hlava štátu Andrej Kiska verejne oznámil, že sa už o najvyšší post v štáte uchádzať nebude, sa objavili desiatky osobností odhodlaných stať sa novým prezidentom. 

Mená oficiálnych kandidátov sú už známe, keďže politici, podnikatelia i aktivisti mali možnosť potvrdiť svoju kandidatúru do konca januára odovzdaním 15-tisíc podpisov od občanov alebo 15 podpismi od poslancov NR SR. Zo začiatku to vyzeralo tak, že advokátka Zuzana Čaputová sa vzdá kandidatúry v prospech Roberta Mistríka. Po prieskumoch, ktoré ukazujú, že sa momentálne nachádza na treťom mieste, ju však donútili veľmi rýchlo zmeniť názor.

Muž, ktorý sa nakoniec vzdal kandidatúry na najdôležitejšiu pozíciu Slovenska, je predseda strany maďarskej komunity (SMK), József Menyhárt. „V uplynulých týždňoch sme boli svedkami rôznych vyhlásení od kandidátov ohľadom odstúpenia. Chcem byť človekom činov, preto som nepredstúpil pred vás so žiadnym apelom alebo prísľubom, ale preto, aby som vás informoval, že dnes odstupujem z kandidatúry v prospech najsilnejšieho pravicového demokratického kandidáta, pána Roberta Mistríka,“ uviedol na tlačovej konferencií v Bratislave.

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Menyhárt József, Facebook/Bugár Béla, Facebook/Štefan Harabin, Facebook/Robert Mistrík, Facebook/Maroš Šefčovič,