Spievajúci dom v Štúrove trápil susedov neuveriteľných 18 rokov, kedy boli nútení počúvať jedinú pasáž Domingovej árie dennodenne aj 16 hodín. Polícia konečne podnikla krok, na ktorý susedia úpenlivo čakali takmer dve desaťročia.

Spievajúci dom v Štúrove je kauzou, ktorou žijú obyvatelia mesta na Kossuthovej ulici na južnom Slovensku už od roku 2000. Majiteľka domu Éva, foto >>> TU <<<, sa do nehnuteľnosti nasťahovala v roku 1999 a podľa jej slov sa sťažovala na brechot psov zo susedstva, čo malo za následok jej obrovské bolesti hlavy. Keď susedia údajne neuposlúchli jej prosby, vymyslela vlastný spôsob pomsty a celou ulicou sa začali rozliehať operné zvuky, ktoré púšťa z reproduktorov už celé roky.

Neznesiteľná hudba otravuje susedov každý deň približne 16 hodín denne a doposiaľ sa nevedeli domôcť spravodlivosti ani potom, ako Najvyšší súd SR vydal predbežné opatrenie, ktoré zakazuje obťažovanie občanov prostredníctvom šírenia hudby. Podľa informácii Nového Času však začala prokuratúra aj polícia konať, keď zistila, že obvinená činí s úmyslom poškodzovať susedov: „Pripravuje návrh na väzobné stíhanie, majiteľka domu bude v policajnej cele čakať na rozhodnutie sudcu,“ potvrdila hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková. Žena, ktorá približne 18 rokov púšťala La Traviatu na celú ulicu, si tak môže v tichosti posedieť za mrežami šesť mesiacov až tri roky, pričom momentálne čaká na slová sudcu v cele.

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube