V polovici mája otriasol celým Slovenskom smutný prípad zavraždeného Tomáša († 16). Z vymysleného príbehu o plynárovi nakoniec vyplávala na povrch krutá pravda, pričom vraždiť mala iba 16-ročná Judita. S odstupom času sa však pohlo vyšetrovanie polície, ktoré prinieslo nečakané výsledky.

Boli najlepšími priateľmi, no v osudný deň sa v priebehu pár minút všetko zmenilo, keď stredoškoláčka Judita dobodala kamaráta Tomáša. Nikto si nevedel vysvetliť, čo mladé dievča viedlo k tak strašnému činu, ktorý pripravil mladíka o život. K vyšetrovaniu bol privolaný aj policajný psychológ, pričom teória znela, že brunetka bola pod vplyvom drog a konala na základe násilnej scénky z filmu, ktorá jej utkvela v hlave.

Výsledky toxikológie a nájdenie ďalších nožov však prekvapilo aj kriminalistov. ,,…v prípade obzvlášť závažného zločinu vraždy neboli zistené ani u obvinenej, a ani u poškodeného alkohol, ani iné návykové látky. Zaistené boli viaceré nože kontaminované ľudskou DNA identifikovanou z krvi na nich,“ uviedla hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Žiline Andrea De Carlo pre plusku.sk.

Aj keď pôvodné informácie hovorili o tom, že Edita bodla Tomáša 21-krát, pravda je ešte hrozivejšia. Podľa znaleckého skúmania mal 16-ročný chlapec na tele zistených až 47 bodných a bodnorezných rán. Prítomnosť tretieho človeka pri vražde nebola preukázaná, no zdá sa, že polícia je opäť na začiatku, pričom musí prísť s novou teóriou priebehu trestného činu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Tomáš T., Facebook/Polícia SR