Polícia Slovenskej republiky začala od pondelka (5. júla) so zvýšenými náhodnými kontrolami ohľadom dodržiavania povinností osôb vstupujúcich na územie krajiny. Tie sú vykonávané nielen na hraniciach, ale aj vo vytypovaných vlakoch či ich staniciach.

Policajti preverujú splnenie si povinnosti registrácie na webe e-hranica, prípadne preukázanie splnenia podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností. V prípade, že je to možné, bude vytvorený čo najväčší možný počet jazdných pruhov, pričom jeden bude určený pre očkované osoby.

„Z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky žiadame občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení. Príslušníci Policajného zboru kontrolujú digitálne COVID preukazy prostredníctvom mobilných čítacích zariadení,“ uviedla hovorkyňa Denisa Bárdyová.

Okrem policajtoch pomáhajú pri kontrolách aj príslušníci Ozbrojených síl SR, no prípadnú pomoc prisľúbili aj príslušníci Finančnej správy SR. Štátny orgán upozorňuje, že zavedením kontrol došlo predovšetkým v ranných a popoludňajších hodinách k nárastu čakacích dôb, no momentálna situácia je pokojná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol