Politika Nechá Pellegrini otestovať svoju rodinu? NEČAKANÁ reakcia expremiéra!

Nechá Pellegrini otestovať svoju rodinu? NEČAKANÁ reakcia expremiéra!

Igor Matovič predstavil v sobotu plán plošného testovania Slovenska, ktorý sa nestretol s pochopením u mnohých občanov aj odborníkov. Peter Pellegrini na otázku, či nechá otestovať seba a svoju rodinu, rovnako odpovedal nečakanou reakciou.

Igor Matovič plánom celoplošného testovania vyvolal na Slovensku búrlivú diskusiu, pričom odborníci a matematik spochybňujú presnosť testov. Po slovách premiéra vyzvala prezidentka k zasadnutiu Bezpečnostnú radu. Koalícia sa medzičasom dohodla na dobrovoľnej účasti Slovákov na testovaní, no zároveň vláda odhalila, čo čaká ľudí, ktorí sa otestovať neprídu.

Mnoho Slovákov je po nátlaku znechutených, hoci najnovší prieskum prezradil, že sa predsa len veľká časť obyvateľstva nechá otestovať. Do bezpečnosti a logistiky pretestovania sa obula aj strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim. Expremiér dokonca po otázke, či sa sám spolu s rodinou nechá otestovať, prekvapil nečakanou reakciou.

Keby som mal teraz bez prípravy povedať niečo svojim rodičom, 70-ročným, určite im odporučím, aby ostali doma a nemotali sa po miestnosti, kde predtým bolo desať, možno dvadsať nakazených,“ uviedol na tlačovej besede. Okrem toho sa Pellegrini obáva, ako bude tím zdravotníkov postupovať v prípade pozitívneho výsledku občanov, či sa budú prezliekať do nových ochranných oblekov, či sa sami nenakazia a napokon aj testovaných ľudí.

Expremiér ale nehodlá ohrozovať ostatných občanov okolo seba a plánuje sa správať uvedomelo: „Buď sa budem musieť izolovať, aby som nikoho neohrozil a správal sa zodpovedne, alebo, ak nebudem môcť urobiť túto aktivitu, budem sa musieť otestovať, aby som mohol s čistým svedomím vojsť medzi ľudí a robiť si svoju prácu,“ dodal. Richard Raši zas poukázal na nedostatok kvalifikovaného personálu: „Ideme do akcie, ktorá je viazaná na zdravotníkov a my ich nemáme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj│ Foto: Facebook/Peter Pellegrini

Exit mobile version