Nechcete dať dieťa od júna do školy? Vieme, či máte nárok na OČR-ku!

Dátum:

Od 1. júna sa opäť otvoria dvere mnohých materských a základných škôl. Do tried sa môžu vrátiť žiaci prvého až piateho ročníka. Je však na zvážení každého rodiča, či považuje účasť jeho dieťaťa v školskom zariadení za správne rozhodnutie.

Otváranie materských a základných škôl u mnohých rodičov vyvolalo mnoho otázok. Jednou z najdôležitejších je nárok na ošetrovné, známe ako OČR-ka, ak sa rodič rozhodne nedať dieťa do školy. Touto témou sa zaoberal bývalý štátny tajomník ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál.

Expert v oblasti daní a odvodov uviedol, že podľa zákona o sociálnom poistení rodičia strácajú nárok na OČR-ku, ak nedajú dieťa do školy. ,,V zákone o sociálnom poistení sa totiž nepočíta s tým, že škôlky a školy budú otvorené v režime, o akom hovorí premiér Matovič,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Vyjadrenie Mihála vyvolalo búrlivú diskusiu ľudí, ktorí chceli poznať názor samotného Igora Matoviča. Na podnet Slovákov okamžite zareagoval, pričom oznámil, že rodičia budú poberať OČR-ku, aj keď sa rozhodnú nechať dieťa doma.

Informáciu potvrdila aj Zlatica Puškárová, ktorá na sociálnej sieti odpovedala na otázky svojich fanúšikov, keďže intenzívne sleduje spoločenské dianie v krajine v súvislosti s ochorením COVID-19. Je však nutné upozorniť, že platenie dávok v novom režime stále nie je ukotvené v zákone.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...