Na Slovensku je téma očkovania čoraz rozšírenejšia, pričom sa v médiách pravidelne objavujú články či rôzne diskusie, ktoré varujú rodičov. Vakcinácia má totiž údajne spôsobovať autizmus a iné závažné zdravotné problémy. K radikálnemu trendu sa nakoniec postavilo aj samotné Ministerstvo zdravotníctva, ktoré sa rozhodlo konať.

V súvislosti s očkovaním a vakcináciou sa v našej krajine vytvorili dva pomyselné tábory. Kým jedna skupina rodičov je presvedčená o správnosti očkovania, tá druhá očkovanie rázne odmieta s argumentom, že ich dieťa môže skončiť ako autista alebo inak zdravotne postihnutý. Počet detí, ktoré neboli zaočkované, totiž neustále rastie. Rodičia najčastejšie odmietajú očkovanie vakcínou proti osýpkam, mumpsu a ružienke.

Na rozrastajúci trend zareagovalo aj Ministerstvo zdravotníctva, ktoré pripravuje novelu zákona, v ktorej je stanovené, že materské škôlky, štátne aj súkromné, budú prijímať iba deti, ktoré majú všetky povinné očkovania za sebou. Výnimkou budú deti, ktoré majú určité alergie alebo problémy s alergiou.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay