Kristína Kövešová je známou investigatívnou redaktorkou televízie Markíza, kým prípadom obchodu s drogami v Seredi sa zaoberala posledné tri roky. Jej práca poriadne nahnevala miestnych dílerov, pričom jeden z nich jej dokonca poslal záber zbraňe, ktorou ju chcel streliť do hlavy. V tom čase ju to neodradilo od pátrania po pravde a nenechala sa zastrašiť ani na súdnom pojednávaní.

V máji 2021 prebiehala v Seredi protidrogová akcia Venal, počas ktorej bolo vykonaných 15 domových prehliadok. Práve Kristína Kövešová zohrala významnú rolu pri odhalení zločineckej skupiny v Seredi. Celú situáciu mapovala, pričom sa ukázalo, že mafia zarábala na drogách státisíce eur a údajne bola napojená aj na políciu.

Počas jej investigatívnej práce skončilo niekoľko hláv miestneho podsvetia za mrežami. V týchto dňoch padali rozsudky na Najvyššom súde pre skupinu Slavomíra Weissa a spol. Podľa slov nebojácnej redaktorky vyrobili v rokoch 2015 až 2018 minimálne 60 kilogramov metan*etamínu v hodnote 4,7 milióna eur.

Seredská mafia sa zameriavala predovšetkým na výrobu a predaj per*itínu, no obchodovala aj s inými druhmi drog. Šéf skupiny Slavomír Weiss dostal v rozsudku 24 rokov za mrežami a prepadnutie majetku. Ostatní členovia mafie si odsedia od 20 do 23 rokov. Jeden z nich skončil s 12-ročným trestom a prepadnutím majetku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: IG/kristinakovesova  |  Foto: FB/Profil zločin, IG/kristinakovesova