Negatívny PCR test ho pripravil o plánovanú operáciu: Ako je to možné?!

Dátum:

Čakacie doby na operácie či len samotné preventívne prehliadky sa doteraz nedostali do normálu a pacienti musia byť trpezliví mesiace, kým prídu na rad. Prípad mladého Ivana zo Záhoria je o to šokujúcejší, že v podarovníku už síce bol na prvej priečke, operácia však vykonaná nebola.

Ivan sa ako riadny pacient objednal, čakal, až sa napokon dostal na rad a bola mu naplánová operácia boľavého zuba. S čím však Ivan nepočítal bola zavádzajúca informácia o termínoch a čakacích dobách výsledkov PCR testov vykonávaných pred operáciou.

Výsledky PCR testov mali byť Ivanovi doručené 24 hodín pred plánovanou operáciou. Tá sa mala uskutočniť v utorok o pol deviatej ráno. Ivan sa preto objednal na 24 hodinový PCR test na pondelok o 8.20 ráno.

Negatívny výsledok testu mu však prišiel až okolo obeda, plánovanú operáciu tak nestihol. Operátor externého call-centra ale Ivana uisťoval, že výsledok predoperačného vyšetrenia PCR bude vyhodnotený do 24 hodín.

S čím však Záhorák nepočítal bolo, že laboratórium síce test skutočne do 24 hodín zanalyzuje, no do tohto obdobia sa nezapočítava čas, ktorý vzorka strávi v odbernom mieste ani čas potrebný na jej prepravu do laboratória.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: tvnoviny.sk

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...