AKTUÁLNE! Ďalšia dopravná nehoda dvoch motorkárov sa udiala v pondelok 4. júna na východnom Slovensku. Podľa doterajších informácií sa pri udalosti zranili tri osoby. 

K dopravnej nehode dvoch motocyklov došlo v obci Choňkovce, smerom na Podhoroď v popoludňajších hodinách. Na miesto udalosti smerujú i leteckí záchranári.

Správu budeme aktualizovať.

„Vzhľadom na stúpajúci počet motorkárov na cestách polícia opätovne apeluje na dodržiavanie dopravných predpisov. Aby nedochádzalo k zbytočným zraneniam a úmrtiam, je potrebné zvýšiť opatrnosť, pozornosť, predvídať a včas reagovať. Oproti vodičom v motorových vozidlách majú motocyklisti veľkú nevýhodu, sú zraniteľnejší, pri páde nie sú dostatočne chránení, a hrozia im vážne zranenia či smrť. Snáď nie je potrebné zdôrazňovať potrebu nosenia ochranného oblečenia či ochrannej prilby, nevynímajúc reflexné prvky. Jazdu na motocykli je nutné prispôsobiť svojim schopnostiam a zručnostiam, stavu a povahe vozovky, počasiu, ale i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Hazardovať so zdravím a životom sa nevypláca. Pri zrážke s autom, náraze do zvodidiel alebo šmyku na mokrej vozovke vo väčšine prípadov za kratší koniec ťahá práve motocyklista,“ upozornila Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Zdroj: KR PZ Košice