Toto je ale nehoráznosť! Inak sa totiž nedá nazvať výstup smeráckeho poslanca, ktorý mieri do Europarlamentu. V parlamentnej jedálni hrubo nakričal na kuchárku potom, ako sa dozvedel, že na obed nedostane kuracie stehno. To sa totiž v priebehu dňa minulo.

Parlamentná jedáleň pre poslancov a ministrov ponúka pestré jedlá, ktoré si môžu naši najvyššie postavení vychutnávať za symbolické sumy. Ani to však nemusí vždy stačiť. Známy poslanec Miroslav Číž (65) za Smer-SD, ktorý bol zvolený aj do Európskeho parlamentu, vyvolal v jedálni rozruch kvôli jednému kuriaciemu stehnu.

Keďže prišiel na obed po druhej, stehno už nebolo v ponuke a kuchárka mu milo odvetila, že si môže vybrať z iných jedál. To však malo poslanca dožrať a spustil krik: “Predo mnou stáli poslanci zo Smeru a zrazu sa začali z kruhu ozývať hlasité slová, že ako je to možné, nemajú jedlo, ktoré si pán poslanec vybral, a podľa toho hlasu som zistil, že ide o pána Číža. Vykrikoval, že je to nehoráznosť a za 30 rokov také niečo nezažil, že v parlamentnej jedálni nemajú také jedlo, aké si on vybral. Chuderka pani kuchárka sa mu snažila slušným spôsobom vysvetliť, že má na výber iné jedlá, čo on rázne odmietal a chcel kuracie stehno,” prezradil hrubé správanie opozičný poslanec za Spolu Oto Žarnay vo svojom blogu a dodal, že Číž sa mal napokon vyhrážať vedeniu jedálne vyhadzovom.

10 minút trvajúci incident všetci počuli, no nik nezasiahol. Kuchárky pre Nový Čas konflikt s poslancom potvrdili: “Bol tam zvýšený hlas a pán poslanec Číž na nás vyletel pred všetkými. Zažila som taký pocit poníženia, že čo my sme. Trvalo to pár minút, no ostatní ľudia boli ticho a nezastal sa nás nikto,” hovorí smutne jedna zo zamestnankýň. Poslanec Číž však svoje správanie tak čierno nevidí: “Ja som sa vedúceho pýtal, ako môžu vytvoriť situáciu, kde keď môžem prísť na obed až o druhej, tak mi povedia, že žiadny obed nemajú. Ale to, že vyhrážať sa vyhodením, to čo sú za idiotiny,” ohradil sa. Žarnay zo Spolu sa napokon kuchárkam ospravedlnil za to, ako sa poslanec zo Smeru správal, ako aj za to, že ako svedok včas nezasiahol: “Taktiež som im ponúkol pomoc, keby ktokoľvek vyvíjal na nich nejaký nátlak, vyhrážal sa im alebo podnikal kroky k ich prepusteniu z práce,” dodal na záver opozičný poslanec na sociálnej sieti.

Zdroj: cas.sk, blog.sme.sk, Facebook/Oto Zarnay │ Foto: Faceook/Zomri, Miroslav Číž, YouTube/Televízia TA3, RTVS