Multitalentovaná umelkyňa Nela Pocisková (30) a dvojnásobná mamička syna Hektora a dcéry Lianky sa po materskej dovolenke vracia opäť na scénu. Ako ostatní umelci, aj ona však pri tomto návrate čelí jednej zásadnej prekážke- pandémii koronavírusu.

Nela Pocisková je jednou z najúspešnejších slovenských speváčok a herečiek. Aj vďaka svojmu mimoriadnemu tanečnému talentu je taktiež obsadzovaná do najnáročnejších formátov muzikálov, pričom v jednom z nich odštartovala svoju kariéru už ako dieťa.

Na divadelných doskách ju počas kastingu do muzikálu Neberte nám princeznú objavil choreograf, režisér a teraz už aj čerstvý otecko Ján Ďurovčík. Nela mala v tom čase iba 14 rokov, no neodškriepiteľný potenciál a všestraný záber jej už v tom čase sľubovali hviezdnu budúcnosť. „Veľa ďalších nádherných inscenácií, spoluprác a zaujímavých projektov divadelných, televíznych aj rôznych iných, ale aj takých projektov, ktoré nevyšli, mám za sebou…“ spomína na svoje úspechy Nela.

Pandémia koronavírusu však prináša do umeleckej sféry nevídanú situáciu, kedy sa herci, speváci, hudobníci aj tisícky zamestnancov štábu a pomocných síl musia pasovať s nepriaznivým výpadkom príjmu. Na to zareagovala aj samotná umelkyňa, ktorá sa na sociálnej sieti stotožnila s vyjadrením Davida Ackerta a citovala ho.

Postoj Nely k situácii v plnom znení

„Najviac môj pocit odzrkadluje to, čo budem teraz citovať: „Hudobníci, umelci, divadelníci patria medzi najsilnejších a najodvážnejších ľudí na Zemi. Za jeden rok čelia títo ľudia každodennému odmietaniu viac, ako to, čo ostatní zažijú za celý život.
Každý deň čelia finančnej výzve súvisiacej so životom na voľnej nohe, neúctou k ľuďom, ktorí si myslia, že by si mali nájsť skutočné zamestnanie, a vlastným strachom z toho, že v budúcnosti už nebudú pracovať. Každý deň musia ignorovať možnosť, že vízia, ktorej venovali svoj život, je nemožným snom. S každou notou, operou alebo predstavením sa vystavujú, emocionálne a fyzicky, riskujúc kritiku a svojvoľné úsudky. Každý rok, ktorý uplynie, sa mnohí z nich pozerajú na to, ako ich kolegovia dosahujú ciele normálneho života – auto, rodina, dom, úspory. Prečo?

Pretože umelci sú ochotní dať celý svoj život do jedného okamihu, do tej miery, do tej vety, do tej dohody alebo do tej interpretácie, ktorá sa dotkne duše verejnosti. Umelci sú ľudia, ktorí ochutnali šťavu života v tom kryštalickom okamihu, keď nechali svojho tvorivého ducha a dotkli sa srdca niekoho iného. V tom okamihu boli bližšie k mágii, Bohu a dokonalosti ako ktokoľvek iný. A vo svojich srdciach vedia, že tomu, čo sa venuje tomuto okamihu, stojí viac ako tisíc celých životov.“ AMEN

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/ pociskova.nela | Video: YT/Nela Pocisková