Herečka a speváčka Nela Pocisková (31) už od začiatku roka ďalej intenzívne pracuje na skladbách nového albumu, ktorý bude hudobne veľmi pestrý a žánrovo rozmanitý. Po skladbách Bez teba, Prvá, posledná a Nie som tá to potvrdzuje aj novou skladbou Jeden šansón o dvoch umývadlách.

“Marián Zima, ktorý spolupracuje s Petrom Lipom či Pavlom Hammelom, mi poslal po našom stretnutí viac skladieb. Mňa hneď oslovila jedna z nich, hlavne jej text a jeho vtipný nadhľad. Na škole som robila šansóny, vyskúšala som si ich aj s Jožkom Bednárikom a vždy ma lákali. Pre mňa je to niečo ako divadelné predstavenie, a preto som veľmi rada do toho išla,” povedala o vzniku novej sklady Nela Pocisková.

Šansónový nádych novej skladby výrazne podporuje klavírna hra vynikajúceho českého hudobníka Petra Maláska. Dlhoročný spolupracovník Hany Hegerovej a Lucie Bílej ponuku na spoluprácu prijal hneď a podľa jeho slov aj veľmi rád. Videoklip k skladbe Jeden šansón o dvoch umývadlách režíroval opäť Richard Raiman. S ideou príbehu, v ktorom sa stará herečka pozerá na svoje mladšie ja, prišiel hneď po vypočutí skladby. Najviac času pri jeho realizácii zabrala premena súčasnej Nely na Nelu v ďalekej budúcnosti.

“Rišov nápad sme hneď rozpracovali a nahodili do príbehu “starej Nely”, ktorá sa príde pozrieť na predstavenie svojho mladšieho ja. Prebehnú tam všetky spomienky a nakoniec dôjde aj na zmierenie sa so svojim vlastným osudom a životnou cestou. Za dokonalú masku ďakujem veľmi pekne Aďke Štrbovej z Mystika Produkt. Fotku svojho staršieho ja si určite odložím a po rokoch porovnám, či sa trafila,” povedala o novom videoklipe Nela Pocisková.

 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto | Video: YouTube