Možno to mnohí nepriznajú, predovšetkým ženy pred mužmi takmer určite nie. Ale pravda je taká, že väčšina túto činnosť vykonáva. Je to správne alebo dokonca nebezpečné? Zdá sa, že závisí od uhla pohľadu.

Laický rozum si zrejme povie, že prečo nie, veď moč je v podstate voda a odtečie do kanalizácie rovnako ako keby sme vykonali potrebu do toalety. To je pravda.

Odborníci z oblasti ekológie dokonca túto činnosť plne podporujú, veď zakaždým, keď niekto vykoná malú potrebu behom sprchovania, ušetrí nejaký ten liter vody, ktorú by inak minul na spláchnutie. Ročne tak jedna osoba ušetrí aj stovky litrov vody, celosvetovo sú to doslova miliardy litrov vody.

Avšak britskí urogynekologici prišli z názorom, že táto bežná činnosť môže poškodiť naše zdravie. Ako?

„Keď močíme pri umývaní, vlastne učíme svoj mechúr, aby chcel vykonať potrebu hneď, ako počujeme zvuk vody. Môže sa teda stať, že vždy, keď si umývate ruky alebo riad, tak vaše telo vyhodnotí, že mu treba na toaletu. Navyše ženy, ktoré nie sú prispôsobené močeniu v stoji, sa môže následne nesprávne vyprázdňovať močový mechúr,“ znie ich verdikt, pričom predovšetkým pravidelné vykonávanie tejto potreby môž byť problémové.

TIETO vás prekvapia: 5 potravín, ktoré sú nebezpečnejšie, než sa zdá!

Zdroj: Daily Star | Foto: Depositphotos