Pred pár hodinami sme vás informovali o smutnom prípade Slovenky, ktorá pri pôrode prišla o zdravé bábätko. Pochybením doktorov sa tak musí zmieriť so stratou milovaného dieťatka, pričom vyjadrenie nemocnice zrejme ešte viac rozjatrí bolestivé rany.

Sociálnou sieťou momentálne rezonuje smutný príbeh Lucie, ktorá začala rodiť dva týždne pred termínom. Jej zdravotný stav sa postupne zhoršoval, pričom lekárov žiadala o cisársky rez. Ten sa však uskutočnil neskoro a bábätko sa zadusilo. Celý príspevok nešťastnej ženy si môžete pozrieť —TU—.

Na vyjadrenie zronenej ženy zareagovala aj nemocnica v Skalici, v ktorej sa udiala táto tragédia. ,,Vedenie FNsP Skalica a.s. vyjadruje ľútosť nad úmrtím počas pôrodu a prejavuje úprimnú sústrasť rodičom aj príbuzným nad ich stratou. Zároveň prosíme o rozvahu a zastavenie nenávistných prejavov voči zdravotníckym pracovníkom,“ uvádza sa na facebookovej stránke nemocnice.

Slovákov však stručný príspevok ešte viac nahneval, pričom slová zo strany kompetentných považujú za absolútny výsmech. ,,Toto má byť ospravedlnenie??? Zabili ste dieťa a ohrozili rodičku na živote! Do basy s vami,“ rozčuľovala sa jedna z komentujúcich dám. ,,Toto mi príde ako výsmech mamičke a jej rodine! Hanba vám, je mi z vás na grcanie,“ zareagoval Peter. Komentáre podobného charakteru sa začínajú množiť, keďže ľuďom vyjadrenie nemocnice rozhodne nestačilo.

Zdroj: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, a.s.  |  Foto: Pixabay,Facebook/Locika T.V.