Česká republika je momentálne v obavách o Miloša Zemana, ktorý bol 10. októbra prevezený do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe. Ohľadom zdravotného stavu prezidenta neboli dlhé dni verejnosti poskytované takmer žiadne informácie, pričom krátku správu podala hovorkyňa zariadenia Jitka Zinke.

V prvej polovici októbra bol Miloš Zeman náhle hospitalizovaný v Ústrednej vojenskej nemocnici, nakoľko ho mali sprevádzať chronické ťažkosti. Ako sa svojho času vyjadril jeho ošetrujúci lekár Miroslav Zaboral, dôvodom boli komplikácie, na ktoré mali okamžite zamerať presnú liečbu. S povolením samotného prezidenta dnes nemocnica uviedla, že práve vďaka správne nasadenému postupu sa mal stav hlavy štátu v posledných dňoch mierne zlepšiť.

„S povolením prezidenta republiky pána Miloša Zemana s opatrným optimizmom uvádzame, že vďaka komplexnej liečbe špecialistov ÚVN došlo behom štvrtka a piatka k miernemu zlepšeniu jeho zdravotného stavu,“ uviedla na webe nemocnice hovorkyňa Jitka Zinke. Uplynulý pondelok pritom predseda Senátu Miloš Vystrčil informoval verejnosť, že Zeman, ktorý je hospitalizovaný na Klinike anestéziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny, aktuálne nie je schopný v dôsledku zdravotných problémov vykonávať žiadne pracovné povinnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ÚVN | Foto: FB/Miloš Zeman – prezident České republiky, UVN.cz