Situácia v nemocniciach je čoraz viac kritickejšia, pričom mnohí lekári i sestry volajú o pomoc. Nemocničné lôžka sa rýchlo zapĺňajú pacientmi, ktorí sa nakazili ochorením COVID-19, v dôsledku čoho je zdravotnícky personál na pokraji síl. Nemocnice sa z tohto dôvodu rozhodli konať.

Nakazení pacienti zapĺňajú nemocnice, pričom momentálne je ich hospitalizovaných 2 200 s rôznym priebehom choroby. Najviac alarmujúca situácia je v nemocnici v Brezne, kde boli zastavené všetky naplánované operácie. Výnimkou sú zákroky v lokálnej anestézií. Dôvodom je predovšetkým nedostatok personálu, keďže 30 zamestnancov malo pozitívny test na koronavírus a ďalších desať je v karanténe.

Pacienti s inými diagnózami tak čakajú na operácie bezúspešne, pričom by mal tento stav trvať minimálne do konca roka. S rovnakými problémami sa však trápia aj nemocnice v Kremnici, Banskej Bystrici, Trnave aj v Piešťanoch. Niet sa preto čo čudovať, že zariadenia žiadajú o pomoc štát.

Ministerstvo zdravotníctva z tohto dôvodu zriadilo krízové centrum a nemocniciam radia, aby stiahli lekárov i sestry z ambulancií na oddelenie. Taktiež bol vytvorený program s názvom ,,zdravotník v zálohe“, do ktorého sa nahlasujú zdravotníci ochotní vypomôcť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, Pixabay, FB/Ministerstvo zdravotníctva SR