Nemocnice sú na pokraji síl: Pacienti sa odvážajú do tejto krajiny!

Dátum:

Slovenské nemocnice už nemajú žiadne kapacity, pričom praskajú vo švíkoch. Situácia je nesmierne vážna, keďže regionálne úrady evidujú desiatky obetí ochorenia COVID-19. Naša krajina tak bola nútená požiadať o pomoc blízkych susedov.

Počet hospitalizovaných pacientov na Slovensku presiahol 4-tisíc, v dôsledku čoho je zdravotnícky personál na pokraji síl. Lekári a zdravotné sestry robia aj nemožné, aby zachránil životy nevinných ľudí, no nedostatok technického vybavenia a fyzická i psychická vyťaženosť im robí značné problémy.

Potrebnú pomoc poskytlo Poľsko, do ktorého sa v priebehu posledných hodín previezlo prvých 20 pacientov z východného Slovenska. Umiestenení sú v nemocniciach v Novom Targu a Gorlícu. „Presun pacientov realizujeme v závislosti od obsadenosti lôžok poskytovateľa ústavnej zdravotnej starostlivosti. Pri presune sa berie ohľad na zdravotný stav a bezpečnosť pacienta počas transportu. Výber nemocnice v Poľsku je závislý od dostupnosti lôžok u poľských kolegov, ako aj vzdialenosti slovenskej nemocnice,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová pre plusku.sk.

Presun pacientov do susednej krajiny by mal uľahčiť situáciu na COVID-19 oddeleniach, kde je možnosť umelej pľúcnej ventilácie čoraz menšia. Pomocnú ruku podalo Slovensku aj Rumunsko, ktoré vyslalo lekárov a sestry do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...