Hanba Slovenska! Kým mnohí občania republiky doslova živoria, platy poslancov budú rásť o turbulentné čísla. Aj keď sa mnohí z nich vyhovárajú na opakované zmrazovanie platov v minulosti, voliči sú ich prístupom doslova znechutení!

Prídavky na deti, dôchodky či príspevky pre ľudí v núdzi porastú o pár smiešnych centov a platy poslancov, ktorí už teraz zarábajú tisíce mesačne, budú navýšené o stovky eur. Aj takýto je obraz slovenskej politiky, pričom činitelia sa smejú obyčajným voličom doslova do očí.

Platy poslancov Národnej rady SR sa v roku 2019 totiž zmrazovať nebudú, naopak, nenašlo sa ani žiadne systémové riešenie, ktoré by situáciu posunulo vpred prijateľným spôsobom. ​“Páni kolegovia Róbert Fico (Smer-SD) a Andrej Danko (SNS) zastavili to, čo sme chceli, teda systémové riešenie. Zastavili to a odmietli to,” ukazuje prstom koaličný líder Most-Hídu Béla Bugár.

“Určite bude vlna rozhorčenia, s tým treba počítať. Pokojne by som mohol ľuďom povedať, aby sa opýtali mojich koaličných partnerov, ale nebudem to hovoriť. Treba tiež vedieť, že tieto platy sa roky nezvyšovali,” dodal politik bez kúska hanby.

Ako sa však zdá, Dušan Jarjabek zo SMERu má svedomie čisté a zvyšovanie platov berie za samozrejmosť nasledujúceho roka. “Nejde o zvyšovanie platov, len sa to vracia do súladu so zákonom. Ich zamrazenie bolo prejavom dobrej vôle vzhľadom na vtedajšiu ekonomickú situáciu. Bavme sa už konečne o práci poslanca, platy sú len chrumkavá téma,” poznamenal.

Opačný názor na predmetnú situáciu, ktorá si vyslúžila vlnu nevôle občanov, má Veronika Remišová z OĽaNO, pričom ešte v októbri bol podľa jej slov podaný návrh na ďalšie zmrazenie platov.

Ako budú rásť platy 2018 vs 2019

Foto: Facebook/NRSR